Tequila Ranch

je malý rodinný ranch, který je situovaný v malebné krajině severních Čech, v malé vesničce jménem Lindava, na Českolipsku nedaleko městečka Nový Bor. Tequila Ranch vznikl už před 8 lety v roce 2002, ale původně vznikl jako malá soukromá stáj, kde jsme měli pouze své vlastní koníky. Koně se zde pasou na téměř 14 hektarech čerstvě zatravněných pastvin rozkládajících se až pod kopec Ortel.

Nyní je zde ustájeno 13 koní různých plemen např. anglický plnokrevník, quarter horse, český teplokrevníka spousta dalších. Většina z nich je soukromých majitelů, kteří si je zde ustájili. Každý se hodí na rozlišné disciplíny.  Na Tequila ranči se nespecializujeme na jediný druh jezdectví, snažíme se rozvíjet ve všech směrech.

Každý rok  pravidelně v měsíci červnu pořádáme hobby rodeo, na které se sjíždí okolo 40 účastníků z celé České republiky a ze zahraničí. Od letošního roku budeme pořádat více různých akcí pro milovníky jezdectví, kteří si mohou přijet vyzkoušet své jezdecké dovednosti. Také jsme začali pořádat víkendové kurzy s profesionálními trenéry, ať už anglického stylu, weternu nebo horsemenshipu ( přirozená komunikace s koňmi ). Každý týden dojíždí  trenér na soukromé hodiny.

Po domluvě pořádáme pro veřejnost akce jakéhokoliv druhu.  Vystoupení s koňmi, lasování a doprovodný program s koňmi, weternové scénky, svezení lidí na koních v okolí, vození na koních na akcích jako jsou dětské dny, slavnosti apod.. Přímo na Tequila ranči je možné projet se na koni do přírody, povozit děti a začátečníky, vyzkoušet si čistit, uzdit a sedlat koně, naučíme základní teorii, dáváme i soukromé lekce jízdy na koni. K dispozici máme prostorné stáje, pískovou kruhovku a koral.

Pro ty, kteří chtějí strávit v přírodě více času, je možnost i pobýt u nás déle. Můžete si u nás ,,rozbít´´ stan a připadat si jak na divokém západu, kdy při západu slunce okolo Vás procházejí koně. Při delším pobytu není problém zařídit občerstvení.

www.tequilaranch.cz

df9b58f1d9940b13b489028ba191d2fa.jpg
18acf8c8359d5f1056ffce5b46c89982.jpg
30e6a5943b62c0ac59bb4581a9e2c60c.jpg