Reisen
  • Hotel Morris Česká Lípa
  • Hotel Morris Česká Lípa
  • Hotel Morris Česká Lípa
  • Hotel Morris Česká Lípa
  • Hotel Morris Česká Lípa

Putování za sklem

Sklárna AJETO

Sklárna Ajeto leží v malé obci Lindava poblíž města Nový Bor. Luxusní i exkluzivní skleněné výrobky z této sklářské hutě můžete spatřit v uměleckých galeriích celého světa. Také řada státnických a panovnických sídel i rezidencí celebrit je zdobena skleněnými klenoty zdejších sklářských umělců.

Unikátní styl tvorby a mezinárodní renomé dali sklárně do vínku světově uznávaní designéři Petr Novotný a Bořek Šípek, kteří spolu se sklářským technologem Liborem Fafalou stáli u zrodu sklářské hutě Ajeto. Exkluzivní umělecké zakázky však nejsou vyráběny pouze podle těchto designérů, ale i dle návrhů dalších umělců a designérů nejen z Čech.

Práci sklářských mistrů může každý shlédnout na vlastní oči při exkurzi ve sklárně v Lindavě nebo ve sklářské restauraci Ajeto v Novém Boru. Pouze v této restauraci se můžete při vychutnávání některé z místních specialit stát svědkem zrodu křehkého klenotu vytvářeného nejlepšími českými skláři. Takový jedinečný pohled a nezapomenutelný zážitek umožňuje zdejší křišťálová stěna, za kterou se tento živý obraz nepřetržitě odehrává.

Zájemci o dekorativní sklo, či skleněné šperky vyráběné ve spolupráci s oděvní návrhářkou Liběnou Rochovou si určitě vyberou vhodný dárek v Galerii Ajeto v Novém Boru.

Sklárna či sklářská restaurace Ajeto je velice zajímavým a netradičním prostředím pro konání firemních akcí či rodinných setkání.

Poznejte práci sklářů opravdu zblízka.

Exkurze ve sklárně s posezením ve Sklářské krčmě.

Využijte jedinečné příležitosti a prohlídněte si sklárnu se sklářskou hutí v Lindavě zblízka na vlastní oči. Naskytne se vám unikátní příležitost pozorovat při odborném výkladu, jak se žhavá tekutá skleněná hmota v rukou sklářských mistrů mění v křehkou krásu.

Kdo neodolá, může si dokonce práci sklářů vyzkoušet a pomocí sklářské píšťaly si vytvoří svůj první exkluzivní skleněný výrobek.

Své zážitky poté můžete "vstřebat" u příjemného občerstvení ve stylové Sklářské krčmě Ajeto nacházející se přímo v areálu sklárny. Jako vzpomínku na nevšední zážitky si zde určitě vyberete i skleněný suvenýr od sklářů z Ajeta.

 

 

 

 

 

 

 

f574900338fdab24569039674a286477.jpg
f84b865b42bfbd5d9ec216296ff9a179.jpg
debc11bd4546e6a40b00e358256995bb.jpg
12da5ff5bf850ab981661643c18eab28.jpg