Reisen
  • Parkhotel Morris Nový Bor
  • Parkhotel Morris Nový Bor
  • Parkhotel Morris Nový Bor
  • Parkhotel Morris Nový Bor
  • Parkhotel Morris Nový Bor

Solná inhalační místnost

Solná inhalční jeskyně v Parkhotelu Morris **** Nový Bor

 

Jak probíhá pobyt v solné INHALAČNÍ jeskyni?

Jdete do solné inhalační jeskyně poprvé a nevíte, co Vás čeká? Relaxace v solné inhalační jeskyni je velmi příjemná a nenáročná.

Pobyt v solné inhalační jeskyni je určen pro všechny věkové skupiny klientů, navštěvovat je mohou i děti a těhotné ženy. Jako doplněk pro regeneraci je používají například i sportovci.

Solná inhalační jeskyně je místem, kde se uklidníte a necháte na sebe působit sílu solných agregátorů. Během této relaxace ležíte na velmi pohodlných lehátkách a relaxujete za doprovodu příjemné hudby a barevného osvětlení.

Při léčbě světlem se používají teplé barevné odstíny žluté, oranžové a červené barvy, které mají tělo povzbudit a naplnit novou energií. Naproti tomu studené barvy jako je fialová, světle modrá nebo indigo zklidňují smysly a zlepšují náladu.

Do solné inhalační jeskyně se doporučuje vzít s sebou oblečení s dlouhým rukávem. Teplota v solné jeskyni se pohybuje okolo 20 – 23 stupňů Celsia – v každé solné inhalační jeskyni se teplota může odlišovat. Pokud by Vám v solné inhalační jeskyni byla zima, pak je u každého lehátka teplá deka na přikrytí. Do solné jeskyně se z hygienických důvodů nevstupuje v obuvi. Obsluha Vám zapůjčí ochranné návleky na obuv.

SOLNÁ INHALAČNÍ JESKYNĚ V SOBĚ SPOJUJE JAK ZESÍLENÉ MOŘSKÉ KLIMA, TAK LÉČEBNÉ ÚČINKY PODZEMNÍCH SOLNÝCH DOLŮ.

Solná inhalační jeskyně je revoluční NOVINKOU - vlastní světově originální patent. Je to nový zdravotní, certifikovaný přístroj, který na zcela přírodní bázi solných iontů vyčistí vzduch a vytvoří klima solné jeskyně, ideální pro domácnosti, školy, školky, družiny, čekárny, kanceláře, hotely , wellness, lázně...

Teraupetické účinky:

- Astma

- Alergie

- Bronchitida

- záněty hrtanu

- záněty dutin, rýma, kašel

- Zvyšuje odolnost organizmu zejména u dětí proti a při nachlazení

V přechodovém období (jaro/podzim) je tento unikátní přístroj obrovským pomocníkem v boji proti „školkové nemoci“ – působí preventivně a léčebně proti rýmě, zadní rýmě, nachlazení, virózy u Vašich dětí. Tyto účinky ocení rodiče těch nejmenších dětí – neboť tento přístroj také znatelně usnadňuje dýchání při rýmě. Téměř zázračné preventivní a léčebné účinky tohoto přístroje podstatné zkracující dobu léčby.

Hygienické účinky:

Pří používání solného agregátoru se velice účinně zlepšuje kvalita ovzduší. Slouží proti usazování prachu a odstraňuje cigaretový a kouřový zápach. Dále eliminuje nepříjemné pachy (pot, plísně, staré knihy) vzduch se stane svěží a příjemné pro dýchání.

Zdravotní účinky:

Vytváří uvnitř bytů nebo kanceláří klima solné jeskyně a slouží k pohodlnějšímu a příjemnějšímu odpočinku nebo práci.

• zvýšuje odolnost proti nachlazení
• uklidňující spánek
• navozuje relaxaci a psychickou pohodu
• snižuje dýchací problémy, neocenitelný proti chrápání

Je neocenitelný při léčbě:

neurózy, stresu, depresích, vysokém krevním tlaku, srdečně-cévním onemocnění, následky mozkové příhody, astma, alergie, chronické bronchitidy, zánětu hrtanu, zápalu průdušek, zápalu plic, rýmy, chrápání, šelesty, kuřácký kašel a další potíže horních a dolních cest dýchacích, žaludeční vředy, dvanácterník, crohnova choroba, atopických ekzémech, akné, lupénky, alergie

na jakém systému pracuje:

Solná inhalační jeskyně - byla vyrobena na základě speciální patentované metody. Na očistěnou sůl, která se získává z Transylvánských Karpat, se patentovanou metodou v několika vrstvách nanáší solné ionty. Ty se po zapnutí přístroje postpně uvolňují do ovzduší a tím vzniká unikátní klima solné jeskyně.

Zároveň solná inhalační jeskyně působí i jako IONIZÉR.

Ideální pro vyčistění a zlepšení vzduchu při používání KLIMATIZACE.

PREVENCE PROTI

- Astma
- Bronchitida
- Záněty hrtanu
- Alergie
- Záněty dutin - rýma, kašel
- Napomáhá u problému s chrápáním
- Vyčistí vzduch a ionizuje

Colorterapie - léčba barvou

Při pobytu v solné inhalační jeskyni na Vás bude mimo jiné působit colorterapie – léčba barvou.

Colorterapie je metoda alternativního léčení s pomocí barev. Osvětlování vhodnými barvami se dá využít při různých lidských potížích. S touto alternativní léčebnou metodou se setkáte takřka v každé solné inhalační jeskyni.

Colorterapie má pravděpodobně kořeny v ajurvédě. Někteří lidé připisují její vznik čínské nebo staroegyptské kultuře. V tradiční čínské medicíně je každý lidský orgán spojen s určitou barvou. Právě ajurvéda definovala spojení sedmi hlavních lidských čaker s barvami. Čakry udržují a rozdělují energii v těle. Každá čakra má svou dominantní barvu – tyto barvy se však mohou dostat do disharmonie. To může způsobit nesoulad v lidském těle. A právě působením správné barvy lze tento nesoulad odstranit.


Názor lékaře na solné inhalační jeskyně

Pražský odborník prof. MUDr. Jiří Homolka, DrSc. se specializací na respirační onemocnění, píše o účincích uměle vybudovaných solných inhalačních jeskyní.

V České republice se objevil nový hit: uměle vybudované solné inhalační jeskyně. Jak potvrzuje přední pražský odborník prof. MUDr. Jiří Homolka, DrSc., pobyt v solné inhalační jeskyni má pozitivní efekty u průduškového astmatu. Zlepšuje také projevy senné rýmy a některých dalších chorob horních a dolních dýchacích cest.

b54d6967474756b7610dd23ab21c2b6a.jpg
b7b37bd436da21c437a40b09e3f32f94.jpg
8b24574f3ee6c7b3137e7dc1386b7599.jpg
91bf73530340b2e7b92f2efa6bcd7187.jpg
163035fc98aa8aadfba12811e8df00e2.jpg